20. mednarodno tekmovanje Euritmia (Povoletto, Italija)
21. junij - 26. junij 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Nija Hedl Violina Kategorija A Sonja Alatič Damijana Avšič Bronasto priznanje (86 točk)
2. Zarja Križnik Violina Kategorija C Sonja Alatič Damijana Avšič Srebrno priznanje (92,76 točk)
4. Mednarodno glasbeno tekmovanje "Tomaž Holmar" (Italija)
2. junij - 5. junij 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Tobija Avšič Klavir Kategorija A junior - klavir Damijana Avšič 2. nagrada (94 točk)
6. mednarodno Koroško klavirsko tekmovanje 2016
21. maj - 26. maj 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Ajda Križnik,
Raja Lucija Kumer
Klavir Kategorija 1 klavirski duo Karmen Zazijal,
Melita Estigarribia Villasanti
Zlato priznanje, 1. nagrada, 1. mesto in posebno priznanje za najbolje izvedeno delo iz obdobja klasiczma
2. Tobija Avšič Klavir Kategorija 2 Damijana Avšič Zlato priznanje
3. Nika Švencbir Klavir Kategorija 2 Željka Kolenc Zlato priznanje
4. Pia Krušnik Klavir Kategorija 2 Željka Kolenc Srebrno priznanje
5. Tina Planko Klavir Kategorija 2 Magdalena Navodnik Bronasto priznanje
6. Eva Četina Klavir Kategorija 4 Karmen Zazijal Srebrno priznanje
7. Ana Potočnik Klavir Kategorija 6 Magdalena Navodnik Bronasto priznanje
8. Hana Gorišek Klavir Kategorija 6 Tjaša Gorišek Regoršek Priznanje za udeležbo
50. Srečanje mladih raziskovalcev Slovenije

16. maj 2016

Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Vita Sonjak Klavir Raziskovalne naloge na področju Druga področja z naslovom: Ali je akustični klavir res boljši od električnega? Melita Estigarribia Villasanti zlato priznanje in 1. mesto
13. tekmovanje “Enrico Mercatali” (Gorica, Italija)
13. maj - 15. maj 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Maša Šon Neuholt,
Nuša Jurjovec,
Ema Brglez
Kitara,
Komorna igra
Kategorija 5 Marija Alatič 3. mesto in 3. nagrada
2. Lev Podbregar,
Maruša Mirnik,
Anja Žafran,
Urša Tekavc,
Vesna Pobežin Roš,
Anton Alatič,
Brin Vovk Petrovski,
Val Vovk Petrovski,
Ema Brglez,
Tina Brglez,
Maša Šon Neuholt,
Klara Evita Habat,
Polon Pascal Trobiš,
Andrej Trofenik,
Vid Kreča,
Luka Demšar,
Domen Romih,
Martin Mutec,
Lana Krajnc,
Eva Pišek
Tolkala,
Komorna igra,
Kitara
Kategorija 7 Anton Alatič,
Marija Alatič
4. mesto (88,40 točk) in posebno nagrado za didaktične dosežke
4. glasbeno tekmovanje "Citta di Palmanova"
9. maj - 15. maj 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Ema Oblak Klavir Solisti - B, disciplina klavir Magdalena Navodnik srebrno priznanje (93 točk)
41. Mednarodno tekmovanje harmonikarjev Pula (Hrvaška)
27. april - 30. april 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Tinka Leskošek Harmonika Kategorija solisti - A2 Nataliia Ermakova 1. nagrada (90,67 točk)
2. Luka Čotar Harmonika Kategorija solisti - Baby Nataliia Ermakova 1. nagrada in 1. mesto (94,50 točk)
12. mednarodno srečanje harmonikarjev v Beltincih
22. april - 23. april 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Dejan Stanković Harmonika Glasba Slavka in Vilka Avsenika, kategorija C Nataliia Ermakova III. nagrada (78,67 točk)
13. tekmovanje pihal Požarevac (Srbija)
21. april - 24. april 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Katja Jazbinšek Flavta Kategorija Bambi Nina Fajfar Baša Damijana Avšič I. nagrada (97 točk) in 3. mesto
2. Neža Kodrun Flavta Kategorija Bambi Ana Klinc Damijana Avšič II. nagrada (93 točk)
3. Zala Grobelnik Flavta 1. kategorija Nina Fajfar Baša Damijana Avšič III. nagrada (88,33 točk)
Omiš Guitar Fest
19. april - 23. april 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Lana Krajnc Kitara 2. kategorija Maruša Mirnik I. nagrada (92,83 točk) in 2. mesto
2. Martin Mutec Kitara 2. kategorija Vesna Pobežin Roš II. nagrada (82,33 točk)
3. Nuša Jurjovec,
Maša Šon Neuholt,
Ema Brglez
Kitara,
Komorna igra
7. kategorija Marija Alatič I. nagrada (90,67 točk) in 2. mesto
4. Lev Podbregar,
Maruša Mirnik,
Anja Žafran,
Urša Tekavc,
Anton Alatič,
Vesna Pobežin Roš,
Brin Vovk Petrovski,
Val Vovk Petrovski,
Tina Brglez,
Ema Brglez,
Maša Šon Neuholt,
Nuša Jurjovec,
Klara Evita Habat,
Polon Pascal Trobiš,
Andrej Trofenik,
Vid Kreča,
Martin Mutec,
Luka Demšar,
Domen Romih,
Lana Krajnc
Tolkala,
Kitara,
Komorna igra
8. kategorija Anton Alatič,
Marija Alatič
I. nagrada (97,17 točk) in 2. mesto
21. tekmovanje mladih glasbenikov Daleki akordi (Split, Hrvaška)
11. april - 16. april 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Ema Oblak Klavir Klavir, II. kategorija Magdalena Navodnik III. nagrada (36,67 točk)
Dnevi kitare 2016 Krško
9. april - 10. april 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Lana Oblak Kitara Kitara - solo, 1. kategorija Maruša Mirnik zlato priznanje (96,67 točk), 1. mesto in 1. nagrada
2. Pia Gracl Kitara Kitara - solo, 1. kategorija Anja Žafran zlato priznanje (92,33 točk)
3. Ula Beltram Kitara Kitara - solo, 1. kategorija Anja Žafran zlato priznanje (92,00 točk)
4. Janez Petriček Kitara Kitara - solo, 1. kategorija Urša Tekavc srebrno priznanje (83,00 točk)
5. Lan Sonjak Kitara Kitara - solo, 3. kategorija Anja Žafran zlato priznanje (91,67 točk)
6. Hana Robič Kitara Kitara - solo, 3. kategorija Anja Žafran zlato priznanje (91,33 točk)
7. Eva Pišek Kitara Kitara - solo, 3. kategorija Urša Tekavc zlato priznanje (90,33 točk)
8. Lana Krajnc Kitara Kitara - solo, 3. kategorija Maruša Mirnik zlato priznanje (90,00 točk)
9. Ajda Omladič Kitara Kitara - solo, 3. kategorija Maruša Mirnik srebrno priznanje (87,00 točk)
10. Martin Mutec Kitara Kitara - solo, 3. kategorija Vesna Pobežin Roš srebrno priznanje (82,33 točk)
11. Nuša Jurjovec,
Tina Brglez,
Brin Vovk Petrovski
Kitara Kitara - komorna, 1. kategorija Marija Alatič zlato priznanje (97,00 točk), 2. mesto in 2. nagrada
12. Ajda Omladič,
Lana Krajnc,
Anja Šket,
Neža Leban
Kitara,
Kitarski orkester
Kitara - komorna, 2. kategorija Maruša Mirnik zlato priznanje (98,00 točk), 1. mesto in 1. nagrada
13. Hana Robič,
Karin Šmit,
Staš Goubar,
Gal Šmajs
Kitara Kitara - komorna, 2. kategorija Anja Žafran zlato priznanje (97,00 točk), 2. mesto in 2. nagrada
14. Eva Pišek,
Jaka Križnik,
Jaka Turk,
Julijan Zakonjšek
Kitara Kitara - komorna, 2. kategorija Urša Tekavc zlato priznanje (96,00 točk), 3. mesto in 3. nagrada
15. Maša Šon Neuholt,
Nuša Jurjovec,
Ema Brglez
Kitara,
Komorna igra
Kitara - komorna, 3. kategorija Marija Alatič zlato priznanje (93,00 točk), 3. mesto in 3. nagrada
16. Maša Šon Neuholt,
Jaša Sagadin,
Klara Evita Habat,
Polon Pascal Trobiš
Kitara Kitara - komorna, 3. kategorija Marija Alatič,
Mateja Žnidar Dorič
zlato priznanje (90,00 točk)
Mednarodno tekmovanje pihalcev Varaždin
8. april - 15. april 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Iza Štih Flavta Flavta – Kategorija B Ana Klinc Melita Estigarribia Villasanti I. nagrada (99,40 točk) in I. mesto
8. mednarodno glasbeno tekmovanje solistov ter komornih skupin Svirél
30. marec - 17. april 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Nija Hedl Violina Disciplina godala/kategorija B Sonja Alatič Damijana Avšič bronasto priznanje (88,5 točk)
2. Estera Kos Flavta Disciplina pihala/kategorija D Nina Fajfar Baša Melita Estigarribia Villasanti bronasto priznanje (88 točk)
3. Zarja Križnik Violina Disciplina godala/kategorija D Sonja Alatič Damijana Avšič bronasto priznanje (89 točk)
4. Lana Oblak Kitara Disciplina brenkala/kategorija A Maruša Mirnik zlato priznanje (97 točk), 3. mesto in najvišje uvrščena kitaristka v kategoriji
5. Maša Strmec Citre Disciplina brenkala/kategorija B Irena Tepej zlato priznanje (95 točk)
6. Hana Hodžić Citre Disciplina brenkala/kategorija B Irena Tepej bronasto priznanje (88 točk)
7. Eva Pišek Kitara Disciplina brenkala/kategorija C Urša Tekavc srebrno priznanje (93 točk)
8. Lana Krajnc Kitara Disciplina brenkala/kategorija C Maruša Mirnik srebrno priznanje (93 točk)
9. Lan Sonjak Kitara Disciplina brenkala/kategorija C Anja Žafran srebrno priznanje (92 točk)
10. Klara Majcen Citre Disciplina brenkala/kategorija C Irena Tepej srebrno priznanje (92 točk)
11. Martin Mutec Kitara Disciplina brenkala/kategorija C Vesna Pobežin Roš bronasto priznanje (88 točk)
12. Vanessa Vrečič Citre Disciplina brenkala/kategorija E Irena Tepej bronasto priznanje (89 točk)
13. Maša Strmec,
Klara Majcen
Citre Komorne skupine z glasbili s strunami/kategorija GRUDEN Irena Tepej zlato priznanje (99 točk)
14. Zarja Križnik,
Neža Pogačar
Violina,
Klavir
Komorne skupine z glasbili s strunami/kategorija ČERNIGOJ Sonja Alatič,
Melita Estigarribia Villasanti
zlato priznanje (95 točk)
15. Maša Šon Neuholt,
Nuša Jurjovec,
Ema Brglez,
Tina Brglez,
Andrej Trofenik,
Klara Evita Habat,
Val Vovk Petrovski,
Brin Vovk Petrovski,
Polon Pascal Trobiš,
Lev Podbregar
Kitara,
Komorna igra
Komorne skupine z glasbili s strunami/kategorija ČERNIGOJ Marija Alatič,
Anton Alatič
srebrno priznanje (92 točk)
16. Eva Pišek,
Jaka Križnik,
Jaka Turk,
Julijan Zakonjšek
Kitara Komorne skupine z glasbili s strunami/kategorija ČERNIGOJ Urša Tekavc srebrno priznanje (90 točk)
17. Maša Šon Neuholt,
Nuša Jurjovec,
Ema Brglez
Kitara,
Komorna igra
Komorne skupine z glasbili s strunami/kategorija ČERNIGOJ Marija Alatič srebrno priznanje (90 točk)
18. Katja Jazbinšek Flavta Disciplina pihala/kategorija A Nina Fajfar Baša Melita Estigarribia Villasanti srebrno priznanje (93 točk)
19. Zala Grobelnik Flavta Disciplina pihala/kategorija C Nina Fajfar Baša Melita Estigarribia Villasanti bronasto priznanje (89 točk)
20. Nika Novak Flavta Disciplina pihala/kategorija D Ana Klinc Melita Estigarribia Villasanti bronasto priznanje (88 točk)
21. Neža Mandelc Klavir Disciplina solo harmonike, orgle, čembalo/kategorija B (Učenka je tekmovala na čembalu) Irena Kralj zlato priznanje (95 točk), 1. mesto
22. Jana Ušen,
Oskar Kandare
Klavir,
Harmonika
Komorne skupine harmonike, orgle, čembalo/kategorija KOSOVEL (Komorna skupina: harmonika in čembalo) Irena Kralj,
Nataliia Ermakova
bronasto priznanje (86 točk)
9. mednarodni glasbeni festival Aranđelovac
17. marec - 20. marec 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Nija Hedl Violina Kategorija 3 Sonja Alatič Damijana Avšič zlato priznanje (90,33 točk)
45. tekmovanje mladih glasbenikov Republike Slovenije
1. marec - 13. marec 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Liza Tkalčec Flavta Kategorija 1a Ana Klinc Melita Estigarribia Villasanti zlata plaketa (95,33 točk)
2. Iza Štih Flavta Kategorija 1b Ana Klinc Melita Estigarribia Villasanti zlata plaketa (98 točk), 2. mesto in 2. nagrada
3. Nina Kokot Flavta Kategorija 1c Ana Klinc Melita Estigarribia Villasanti srebrna plaketa (90,33 točk)
4. Julija Krajnc Klavir Kategorija 1a Melita Estigarribia Villasanti zlata plaketa (95 točk)
5. Janez Vošner Klavir Kategorija 1a Irena Kralj srebrna plaketa (93,67 točk)
6. Tobija Avšič Klavir Kategorija 1a Damijana Avšič bronasta plaketa (85 točk)
7. Neža Pogačar Klavir Kategorija 1c Melita Estigarribia Villasanti bronasta plaketa (89 točk)
8. Maks Medved Klarinet Kategorija 1b Edvard Rebernik Damijana Avšič srebrna plaketa (90 točk)
9. Klemen Kodrun Klarinet Kategorija 1b Edvard Rebernik Damijana Avšič bronasta plaketa (86 točk)
19. regijsko tekmovanje mladih glasbenikov celjskega in koroškega območja
1. februar - 4. februar 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Liza Tkalčec Flavta Kategorija 1a Ana Klinc Melita Estigarribia Villasanti zlato priznanje (95 točk) in 3. mesto
2. Iza Štih Flavta Kategorija 1b Ana Klinc Melita Estigarribia Villasanti zlato priznanje (99 točk), 1. mesto in posebno priznanje za najboljšo izvedbo obvezne skladbe
3. Nina Kokot Flavta Kategorija 1c Ana Klinc Melita Estigarribia Villasanti zlato priznanje (90 točk)
4. Maks Medved Klarinet Kategorija 1b Edvard Rebernik Damijana Avšič zlato priznanje (92,33 točk)
5. Klemen Kodrun Klarinet Kategorija 1b Edvard Rebernik Damijana Avšič zlato priznanje (91,67 točk)
6. Janez Vošner Klavir Kategorija 1a Irena Kralj zlato priznanje (92,67 točk)
7. Julija Krajnc Klavir Kategorija 1a Melita Estigarribia Villasanti zlato priznanje (91,67 točk)
8. Tobija Avšič Klavir Kategorija 1a Damijana Avšič zlato priznanje (91 točk) in posebno priznanje najbolj obetavnemu tekmovalcu v najnižji kategoriji tekmovanja
9. Martin Žekar Klavir Kategorija 1a Irena Kralj srebrno priznanje (88 točk)
10. Tajda Randl Klavir Kategorija 1b Melita Estigarribia Villasanti srebrno priznanje (87,33 točk)
11. Neža Pogačar Klavir Kategorija 1c Melita Estigarribia Villasanti zlato priznanje (91 točk)
12. Jana Ušen Klavir Kategorija 1c Irena Kralj srebrno priznanje (88,33 točk)
13. Vita Sonjak Klavir Kategorija 1c Melita Estigarribia Villasanti srebrno priznanje (83,67 točk)
14. Matevž Rebevšek Petje Kategorija 1a Biljana Ann Novak priznanje za udeležbo (60 točk)
15. Lara Tanšek Petje Kategorija 1b Biljana Ann Novak srebrno priznanje (81 točk)
16. Eva Mutec Petje Kategorija 1c Biljana Ann Novak bronasto priznanje (75 točk)
Spletno glasbeno tekmovanje, Beograd (Srbija)
1. februar - 1. april 2016
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Nija Hedl Violina Kategorija V Sonja Alatič Damijana Avšič 2. nagrada (82 točk)
2. Zarja Križnik Violina Kategorija IX Sonja Alatič Damijana Avšič 2. nagrada (82 točk)
3. Mednarodno tekmovanje za harmonikarje Ivan Rijavec v Idriji

31. januar 2016

Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Luka Čotar Harmonika Kategorija ZAČETNIKI Nataliia Ermakova 1. nagrada (96 točk), 2. mesto in diploma za najmlajšega tekmovalca
5. Mednarodno tekmovanje za pianiste Ivan RIjavec v Rogaški Slatini

24. januar 2016

Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Neža Pogačar Klavir Kategorija MLADI PIANISTI A Melita Estigarribia Villasanti 1. nagrada (98 točk) in 1. mesto
2. Vanessa Vrečič Klavir Kategorija MLADI PIANISTI B Irena Kralj 2. nagrada (92 točk) in 2. mesto
3. Ajda Križnik Klavir Kategorija ZAČETNIKI Karmen Zazijal 1. nagrada (96 točk)
4. Iris Stopar Klavir Kategorija ZAČETNIKI Željka Kolenc 2. nagrada (92,25 točk)
5. Raja Lucija Kumer Klavir Kategorija ZAČETNIKI Melita Estigarribia Villasanti 2. nagrada (91,75 točk)
6. Hana Vahčič Miyazaki Klavir Kategorija ZAČETNIKI Melita Estigarribia Villasanti 3. nagrada (89 točk)
7. Tobija Avšič Klavir Kategorija ZAČETNIKI Damijana Avšič 3. nagrada (88,5 točk)
8. Neža Mandelc,
Urh Štrakl
Klavir Kategorija ZAČETNIKI, klavir štiriročno Irena Kralj 1. nagrada (95 točk)
Tekmovanje "Emona festival"
16. november - 22. november 2015
Zap. Ime in Priimek Inštrument Kat. Mentor Korepetitor Uspeh
1. Iza Štih Flavta 1. kategorija pihala Ana Klinc Melita Estigarribia Villasanti zlato priznanje (96,89 točk)
2. Nina Kokot Flavta 2. kategorija pihala Ana Klinc Melita Estigarribia Villasanti srebrno priznanje (94,56 točk)
3. Nika Novak Flavta 2. kategorija pihala Ana Klinc Melita Estigarribia Villasanti srebrno priznanje (90,89 točk)